Tak wyglądał pogrzeb 5 letniego Dawidka. Chłopiec zostanie pochowany w Kazachstanie.

We wtorek 30 lipca w cerkwi na warszawskiej Pradze odbyło się ostatnie pożegnanie Dawidka Żukowskiego (+5 l.), który 10 lipca został zamordowany przez własnego ojca. To była kameralna uroczystość. Wzięli w niej udział jedynie najbliżsi chłopca oraz przyjaciele jego mamy.

Uroczystości rozpoczęły się tuż po godz. 10 w cerkwi metropolitalnej Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie. Przybyło na nie jedynie kilkadziesiąt najbliższych osób, by ostatni raz pożegnać się z chłopcem i pomodlić się za jego duszę. Po zakończonej liturgii przed soborem metropolitarnym na moment czas się zatrzymał. Żałobnicy spoglądali na siebie w ciszy i skupieniu, a potem zrozpaczona, zapłakana matka zamordowanego chłopca przyjmowała kondolencje od najbliższych jej osób. Kobieta do dziś nie może pogodzić się z tym co się stało. - To jest dla Julii ogromy cios. Straciła dziecko, które bardzo kochała. Tego nie da się opisać słowami – powiedział nam jeden z uczestników ceremonii.

Super Express nieoficjalnie dowiedziaiał się, że mama Dawidka ma zamiar wyjechać z Polski i wrócić do swojej ojczyzny. - Planuje wrócić do Kazachstanu, a Dawidek prawdopodobnie wróci tam razem z nią i spocznie w swojej ziemi – zdradziła nam osoba z najbliższej rodziny chłopca.

15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 31 lipca 2019 o 16:07 przez Defdef

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef