Losowe wpisy

Oto czerwona krwinka na czubku igły.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 listopada 2017 o 15:11 przez e-wonsz
Widzowie nowego Big Brothera wściekli na drastyczną zmianę! "Poj*bało was?"
W niedzielę o godz. 20:00 rozpoczęło się przedstawianie kandydatów, którzy marzą o tym, by dać się zamknąć w domu Wielkiego Brata. Selekcja była początkiem nowej edycji programu "Big Brother", który po 11 latach wrócił do Polski. Już na początku widzowie przeżyli niemały szok, bowiem szybko okazało się, iż Wielki Brat jest... kobietą. Reakcje internautów były jednoznaczne... "Pojebało was?", "Wielki brat z kobiecym głosem...", "Dramat, Jak brat może mieć głos kobiety, tego się nie da oglądać". "Tylko szurnięty TVN mógł wymyślić, że Big Brotherjest kobietą"  - komentują.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 marca 2019 o 21:03 przez jatoja
Tak wyglądała twarz Michaela Jacksona tuż po śmierci
Artysta stworzył model twarzy Michaela Jacksona tuż po tym, jak został poddany autopsji - w pośmiertnym raporcie jest niewyraźna fotografia, którą grafik wyostrzył i poddał obróbce. Tak właśnie wyglądał artysta chwilę po tym, jak tragicznie zmarł.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 września 2017 o 15:09 przez Donica
Źródło: http://paulding.blogspot.com/2009/07/michaels-death-mask.html
Jeśli za długo będziesz się wpatrywał w ten obrazek, stanie się on całkowicie szary! Przekonajcie się sami
Wszyscy uwielbiamy iluzje optyczne, jednak ta przedstawiona dzisiaj jest szczególnie ciekawa. Zacznijmy może jednak od samego eksperymentu, a potem przejdziemy do wytłumaczenia: co, gdzie, jak i dlaczego. Widzicie ten obrazek u góry? Waszym zadaniem będzie teraz zbliżenie się nieco do ekranu waszego komputera (czy też telefonu) i wpatrywanie się w malutką kropkę umieszczoną na środku obrazka. Ważne jest, abyście w tym czasie nie mrugali. Gotowi? W takim razie do dzieła! 

Pewnie zauważyliście, że kolory i kształty dookoła zaczęły powoli zanikać, a wy sami po czasie widzieliście tylko szary kwadrat (lub też biały - to zależy). Skąd jednak podobna reakcja? Taki stan zapewne utrzymywał się do momentu, aż nie mrugnęliście lub popatrzyliście w inne miejsce, po czym wasz wzrok znów wrócił na obrazek. Nie powinniście panikować! To normalne! A nazywa się zanikaniem Troxlera. 

Nazwa tego zjawiska wzięła się od człowieka, który opisał je po raz pierwszy. Był to Ignaz Troxler - fizyk, polityk oraz filozof mieszkający w Szwajcarii w XIX wieku. Jego kariera była dość zawiła, jednak znany jest on głównie właśnie z wielu teorii dotyczących iluzji optycznych. 

Zanikanie Troxlera ma wiele wspólnego z pewnym mechanizmem, dzięki któremu ludzki mózg radzi sobie z nadmiarem informacji dookoła - mowa o tzw. przetwarzaniu selektywnym. W skrócie chodzi o to, że w sposób dla nas nieświadomy nasz mózg filtruje pewne informacje w taki sposób, abyśmy mogli skupić swoją uwagę na rzeczach najbardziej istotnych.

Ma to oczywiście związek z naszą burzliwą ewolucją. Kiedy w zamierzchłych czasach nasi przodkowie musieli unikać drapieżników czających się w zaroślach, mózg musiał w jakiś sposób pozwalać praktycznie wyłączać pewne partie obserwowanego terenu, aby człowiek mógł skupić się na konkretnym obszarze. Dzieje się to oczywiście do momentu, aż na wyłączonym obszarze nie zajdzie jakaś zmiana. Jeśli kolory zmieniłyby swoją barwę lub kształt, to na pewno od razu zaczęlibyśmy znów postrzegać cały obraz tak, jak na samym początku. 

Selektywne przetwarzanie jest nieco łatwiej dostrzegalne w przypadku innych zmysłów. Na przykład kiedy zaaplikujemy jakieś perfumy na swoje ubranie lub ciało, to na ogół czujemy je bardzo dobrze przez pierwsze kilka minut, po czym nie zwracamy już na nie uwagi. Kiedy jednak powącha nas ktoś inny, niemal od razu wyczuje intensywny zapach bijący od nas. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 04 marca 2019 o 18:03 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/brain/the-science-behind-an-optical-illusion-that-disappears-when-you-stare-at-it/all/
Tegoroczną laureatką konkursu na najpiekniejsze pośladki w Brazylii została Rosie Oliveira. - Wszystko powinno mieć właściwe proporcje. Duży tyłek idzie w parze z dużym wzrostem - skomentowała Oliveira po swojej wygranej. W tym roku uczestniczki konkursu wzięły także udział w proteście przeciwko molestowaniu seksualnemu. - Fakt, że mój tyłek ci sie podoba, nie oznacza, że możesz mnie za niego chwytać lub w jakikolwiek sposób okazywać mi brak respektu - podkreśliła zwyciężczyni, która pokonała ponad 20 innych uczestniczek reprezentujących każdy ze stanów Brazylii.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 listopada 2017 o 14:11 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.thesun.co.uk/news/4861283/miss-bumbum-2017-winner-rosie-oliveira/; https://www.maxim.com/women/miss-bumbum-winner-rosie-oliveira-2017-11
Dzieci znalazły w jajku niespodziance spod choinki coś obrzydliwego. Będę rzigoł
"Dzieci mojej partnerki dostały do skarpet od Mikołaja Kinder Niespodzianki. Podmieniłem zabawki na kacze serca i wątroby. Były przerażone kiedy je zobaczyły – to otworzyło niesamowitą dyskusję na temat etyki konsumpcji mięsa" - napisał na Twitterze użytkownik podpisujący się nickiem Progressive Dad. W odpowiedzi na swój wpis doczekał się już ponad tysiąca negatywnych komentarzy. Internauci są zaszokowani i zniesmaczeni zachowaniem mężczyzny, który ich zdaniem doprowadził do tego, że dzieci będą w przyszłości miały traumę i być może nie będą chciały jeść mięsa.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 grudnia 2018 o 14:12 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://twitter.com/RIPProgDadTV/status/1077674901476118528
W emitowanym dziś odcinku "Milionerów" padło pytanie za milion złotych. Po chwili zastanowienia pani Maria Romanek udzieliła prawidłowej odpowiedzi.

Ten moment nie zdarza się często - jednej z uczestniczek programu "Milionerzy" udało się dojść do pytania za milion. 

Pani Maria Romanek musiała odpowiedzieć napytanie:

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 marca 2018 o 21:03 przez Defdef
Taka tam samopomoc sąsiedzka.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 13 lipca 2018 o 08:07 przez kwiatlotosu
Maffashion kusi w samej bieliźnie i modnych kozaczkach!
Maffashion dodała ostatnio na Instagrama zdjęcie w samej kusej bieliźnie, trzeba przyznać, że dziewczyna ma świetnie wyrzeźbione ciało. Czy to "szpilka" w stronę Czarka, aby poinfomrować go co stracił?
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 października 2018 o 12:10 przez Defdef
Korzystasz w ten sposób ze swojego smartfona? Przez to możesz nawet oślepnąć - naukowcy alarmują!
Szacuje się, że w tej chwili na całym świecie więcej osób ma swojego własnego smartfona niż szczoteczkę do zębów. Nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ smartfony posiadamy dla przyjemności, a mało kto czerpie takową z mycia zębów - jest to bardziej obowiązek. Nie zmienia to jednak faktu, że higiena jamy ust jest bardzo ważna, a późniejsze leczenie dentystyczne bardzo drogie. 

Powracając jednak do tematu smartfonów: wszyscy pewnie doskonale wiecie, jak większość osób z nich korzysta. Korzysta z nich mianowicie praktycznie cały czas. Nie trzeba być detektywem i mieć szóstego zmysłu, aby na ulicy zaobserwować to zjawisko. Setki osób z oczami wlepionymi w ekrany telefonów. W tramwajach, w autobusach, w domach, a nawet na chodnikach podczas marszu. 

Badacze University of Toledo udowodnili jednak, że przez smartfony można nawet oślepnąć i to nie są żarty. O czym konkretnie mowa? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 sierpnia 2018 o 13:08 przez e-wonsz
Losuj kolejne