Losowe wpisy

Ochroniarze złamali nos mordercy Pawła Adamowicza. Mają być przesłuchani i grożą im konsekwencje
Podczas poniedziałkowych przesłuchań mordercy prezydenta prokurator zauważył na nosie Stefana W. małą rankę oraz opatrunek na jednym z palców. Na pytanie skąd pochodzą obrażenia Stefan W. oznajmił, że rany zadali mu ochroniarze podczas zatrzymania na scenie po tym jak czterokrotnie dźgnął prezydenta nożem. W wyniku dużych emocji oskarżony tuż po napaści na prezydenta dostał ataku drgawek. To wystarczy, by sąd nakazał przesłuchanie ochroniarzy z firmy „Tajfun”, która ochraniała WOŚP w Gdańsku. „Na pewno nie było tam działań celowych. Jeżeli chodzi o obrażenia, to on na tzw. backstage'u, czego nie widzimy na żadnych nagraniach - bardzo się szarpał, nasi ochroniarze musieli użyć chwytów obezwładniających” - powiedział Łukasz Isenko, pełnomocnik „Tajfunu” w rozmowie z Polsat News. Obrońca napastnika nie wyklucza, że jego klient złoży zażalenie na brutalne działania ochroniarzy. Ma się również odwołać od tymczasowego aresztowania.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 stycznia 2019 o 10:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: fakt.pl
Chodzisz bardzo późno spać? Naukowcy mają dla ciebie fatalne wieści
Ponoć ludzi można podzielić generalnie na dwie różne grupy: nocnych marków oraz ranne ptaszki. Oczywiście ta pierwsze grupa to osoby, które bardzo późno kładą się spać. Do tej drugiej grupy należą natomiast ludzie, którzy raczej wcześnie kładą się spać, ponieważ wcześnie wstają z łóżek. Są wśród nich oczywiście również i tacy, którym każdego dnia wystarcza 5 godzin snu. Nie ma ich jednak na świecie dużo. 

Wracając jednak do tematu. Nie mamy dobrych wieści dla nocnych marków. Ogromne badania udowodniły właśnie, że najlepiej dla tej grupy byłoby po prostu przestawić swój zegar biologiczny i kłaść się i wstawać zgodnie z naturalnym rytmem samej natury. 

Naukowcy z Northwestern w Stanach Zjednoczonych przebadali łącznie 50 000 osób w wieku od 38 do 73 roku życia. Obserwacje trwały łącznie 6 lat, a więc ich wyniki są miarodajne. Brano również pod uwagę wiele pobocznych aspektów, takich jak płeć, wiek, pochodzenie, palenie papierosów, masę ciała czy status społeczny. Jakie wyniki udało się uzyskać? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 lipca 2018 o 20:07 przez e-wonsz
Powstała pierwsza w Polsce restauracja serwująca konopie
Powstała właśnie pierwsza w Polsce restauracja konopna - Filip z Konopi. Potrawy w nowym warszawskim bistro oparte są na cannabis sativa - ta odmiana posiada w prawdzie THC, jednak w o wiele niższym stężeniu niż cannabis indica. Dlatego wszystko jest legalne. Wegetariańskie menu oparte jest o jedzenie śmiesznie nawiązujące do marihuany: HempBurger, HempDog, tortillę Spliff, czilujące herbatki oraz "420" - napój miętowo-cytrynowo-konopny.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 27 października 2017 o 18:10 przez jatoja
Źródło: https://allnaturals.pl/polsce-powstanie-pierwsza-konopna-restauracja-filip-konopi/
Oto najnowszy trend w koloryzacji włosów
Unicorn hair, czyli włosy jednorożca inspirowane kawą jednorożcową ze Starbucksa. Polega na tonowaniu pojedynczych pasm na pastelowe kolory utrzymane w jednej tonacji.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 03 listopada 2017 o 13:11 przez Donica

Kylian Mbappe to 19-letni francuski piłkarz kameruńskiego pochodzenia, któremu eksperci wróżą strącenie z podium dotychczasowych grających legend piłki nożnej, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 lipca 2018 o 20:07 przez jatoja

Przykra niespodzianka w KFC

Bydgoszczanka udostępniła na Facebooku serię zdjęć wraz z komentarzem. Napisała: KFC w Focusie. Nie polecam! Na obecną chwilę: zgłoszone do sanepidu i cała partia sałat została wycofana. Producent został powiadomiony - zobaczcie, czym jest to, co znalazła w jedzeniu...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 marca 2018 o 12:03 przez Donica
Źródło: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/wielki-robal-czekal-w-salatce-z-bydgoskiego-kfc,13021113/
Po tym, jak młodsza siostra fit-blogerki - Klaudia ujawniła ich prywatne rozmowy, cały internet aż huczy! Dziewczyna skutecznie zaszkodziła Deynn, opisując ich relacje. Jednoczeście... sama zyskała mnóstwo fanów. Na jej instagramowym koncie z minuty na minutę brzybywa nowych followersów, którzy nie mogą się nadziwić, jak dziewczyny są do siebie podobne. Jednocześnie błagają Klaudię o to, aby nie eksperymentowała z zabiegami jak starsza siostra. Zobaczcie porównanie ich twarzy (oczywiście mamy stare fotki Deynn).
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 stycznia 2018 o 14:01 przez jatoja
Źródło: https://www.instagram.com/deynn/ https://www.instagram.com/0morya/
Ta kobieta pracowała na pokładach "Titanica", "Britannica" i "Olimpica" i przeżyła katastrofę każdego z nich
Violet Constance Jessop (1887-197) pracowała na statkach parowych jako stewardessa.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 lutego 2018 o 13:02 przez lordvader
Źródło: wikipedia.org
Porównano aktualne ceny wynajmu mieszkań w 540 miastach na całym świecie. Oto gdzie jest najtaniej i jak wypada Polska
Wiele osób twierdzi, że rynek mieszkaniowy w Polsce jest obecnie dość mocno zepsuty. Nie ma zresztą co się dziwić. Ci którzy regularnie śledzą koszta wynajmu oraz kupna mieszkań w największych miastach w naszym kraju, wiedzą doskonale, że tak wysokie nie były one chyba nigdy. 

Przyczyny? Teorii w tej sprawie jest wiele, tak wiele jak samych zainteresowanych. Niektórzy twierdzą, że usługi typu Airbnb wszystko psują, ponieważ ludzie kupują mieszkania tylko po to, żeby wynajmować na krótko dla turystów. Z tego w końcu można wyciągnąć kilkakrotnie większe sumy. 

Inni twierdzą, że płace w Polsce są zbyt zróżnicowane i wiele osób zarabia tyle, co pozostała reszta nie odłoży nawet przez 20 lat. Ci bogaci nie mają co robić z pieniędzmi, więc wykupują mieszkania na siłę, przez co bańka wciaż rośnie. 

Teorii jest jeszcze całkiem sporo. Gdzie jednak leży prawda? O to trzeba byłoby już dopytać ekspertów w tej dziedzinie. My dzisiaj zajmiemy się cenami wynajmu mieszkań na całym świecie. Użytkownik serwisu reddit - kryjący się pod nickiem kylekun513 - zrobił niewielki reasearch i wszystko spisał w ładny i prosty do odczytania sposób. Gdzie więc są najtańsze mieszkania i jak na ich tle wypadają polskie miasta? Zobaczcie sami. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz
Przerażająca kaplica czaszek na Dolnymśląsku. 30 tysięcy kości, które wykopywały psy.

Trzeba przyznać, że pierwsze wrażenie, jakie można odnieść po wejściu do kaplicy, jest dość... makabryczne. Znajduje się tam obecnie od 24 do 30 tysięcy kości, które należały do osób o przeróżnym statusie społecznym. Kaplica w Czermnej pod Kudową Zdrój została wybudowana w roku 1776 przez czeskiego księdza Wacława Tomaszka, który przez 40 lat był proboszczem tej parafii. Dlaczego to zrobił? Przyczyną było dość niecodzienne zdarzenie.

Pewnego dnia ks. Tomaszek zauważył, jak przy pobliskiej dzwonnicy psy wykopują z ziemi ludzkie kości.Okazało się, że była to jedna z bardzo wielu mogił, jakie znajdowały się na tych terenach. Do księdza docierały też pogłoski że w pobliskich lasach i na polach poniewierają się ludzkie szczątki. Skąd się wzięły? Ziemia kłodzka była terenem wielu walk. Od wojen husyckich w XV wieku, przez straszliwą wojnę 30-letnią w XVII wieku, po tzw. wojny śląskie toczone w XVIII wieku między Prusami a Austrią.

Dodatkowo ludność dziesiątkowały wybuchające co chwilę epidemie. Niektóre miejscowości przestawały wręcz istnieć. Brakowało nie tylko miejsc do pochówku zmarłych, ale i żywych, którzy mogliby zakopać kości tych, którzy odeszli. Często były to więc dość płytkie groby zbiorowe, które z czasem się rozpadały, a zwierzęta wyciągały szczątki ludzi na powierzchnię. – Ksiądz Tomaszek nie mógł się z tym pogodzić, dlatego postanowił stworzyć miejsce spoczynku tysiącom istnień ludzkich. Dodatkowo chciał zostawić potomnym przesłanie: memento mori - pamiętaj o śmierci – wyjaśnia Sławomir Stasiak (59 l.), przewodnik w Kaplicy Czaszek.

Proboszcz, z pomocą kościelnego i parafian, zaczęli zwozić znalezione kości. Zajęło im to aż 8 lat. Po przywiezieniu, wszystkie szczątki trzeba było zdezynfekować i zaimpregnować. W wielkich kotłach umieszczonych na kościelnym dziedzińcu wygotowano je więc w ługu drzewnym, a potem wysuszono na słońcu. Dopiero wtedy można było zacząć umieszczać je w kaplicy. 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 sierpnia 2019 o 10:08 przez buxik
Losuj kolejne