Losowe wpisy

Deynn i Majewski wrócili w wielkim stylu! Przed chwilką na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym Daniel pozdrawia fanów z USA!
Daniel Majewski się wyprowadził! Jego nowe miejsce zamieszkania to USA! Fitbloger dodał na instagrama zdjęcie, na którym pozuje z psem. Według infomacji, które posiadamy Majewski zrobił sobie też nowy tatuaż krzyża pod okiem. Najprawdopodobniej to nowe stałe miejsce zamieszkania trenera personalego.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 marca 2018 o 17:03 przez Defdef
Julka Wróblewska pierwszy raz o traumatycznym dzieciństwie! "Chcieli zrobić ze mnie inwalidę"

20-letnia dzisiaj Julka nadal chętnie odcina kupony od roli Michaliny w hitowym filmie Tylko mnie kochaj, w którym zagrała w 2006 roku. Swego czasu celebrytka cieszyła się tytułem "najpopularniejszej dziecięcej gwiazdy w Polsce", dzięki czemu mogła liczyć na angaż w licznych serialach i komediach romantycznych, czym ugruntowała swoją pozycję w branży. Okazuje się, że w przypadku Wróblewskiej sława i pieniądze nie szły w parze z udanym dzieciństwem, o czym Julia opowiedziała Agnieszce Jastrzębskiej w rozmowie dla Dzień Dobry TVN. Poruszona 20-latka pożaliła się dziennikarce, że w młodym wieku była ofiarą nękania przez rówieśników. Jako dziecko musiałam przychodzić przed lekcjami i wychodzić po, ponieważ to fenomenalne dziecko było po prostu atakowane, ciągnięte za włosy i za ręce, bo grałam z Maćkiem, którego nastolatki wtedy kochały. Byłam dzieckiem, które osiągnęło sukces i przez to nikt mnie nie lubił. Potem takie dziecko miało kompleks, ponieważ ich mama wolała mnie, niż ich. W trakcie wywiadu Julka wyznała, że jedna z jej szkolnych koleżanek chciała zrzucić ją na ziemię z trzech metrów i tym samym doprowadzić u Wróblewskiej do trwałego kalectwa. Jedna dziewczynka chciała mnie kiedyś zrzucić z trzech metrów na ziemię – powiedziała mi, że jak będę inwalidką, to nie będę grać w filmach - zdradziła Wróblewska.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 stycznia 2019 o 18:01 przez jatoja
27-latek pozwał swoich rodziców, bo sam nie prosił się na ten świat i nikt go o to nie pytał
Hindus Raphael Samuel ogłosił w mediach społecznościowych, że nie chciał przyjść na świat ale rodzice go o to nie pytali. W związku z tym wytoczył im proces. To wygląda jak żart lub szaleństwo, ale doktor prawa uniwersytetu w Dehli, Vageshwari Deswal twierdzi, że w zasadzie mężczyzna ma rację a sprawa jest precedensowa i może uruchomić falę podobnych pozwów. Twierdzi on, że: „Rodzice żądają wsparcia czy nawet utrzymania od swojego potomstwa jako nagrody za ich miłość i troskę w dzieciństwie, ale prawda jest taka, że umowę rodzic-dziecko można uznać za zawartą jednostronnie, bez zgody jednego z jej podmiotów”.27 latek napisał: „Czy wpychanie dziecka na ten świat, a potem zmuszanie do robienia kariery nie równa się porwaniu i niewolnictwu?”  oraz: „Jedynym powodem, dla którego Wasze dzieci mają problemy, jest to, że w ogóle macie dzieci.” Raphael Samuel jest przedstawicielem coraz silniejszego ruchu antynatalistów. Uważają oni, że ludzkość to zło i należy zrobić wszystko aby ją powstrzymać. Najlepszą tego metodą ma być powstrzymanie się od prokreacji i rodzenia dzieci. Wg. antynatalistów posiadanie to wyraz egoizmu oraz przemoc wobec spłodzonych dzieci.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 lutego 2019 o 13:02 przez jatoja
Źródło: https://wsieci24.pl/mezczyzna-nie-wyrazil-zgody-na-swoje-przyjscie-na-swiat-teraz-pozywa-rodzicow/?fbclid=IwAR1XzrUWykHfS07PVer-aWii1Ne8yCBSzQ0vnNCBzQXpSd6d9ZbxUwObZpI
Oto najpiękniejsza więźniarka świata. Faceci zrobiliby wszystko, by dać się z nią zamknąć w jednej celi.
Alysa Suguro, 18-letnia dilerka Xanaxu stała się sensacją Internetu, gdy umieściła swoje zdjęcie policyjne na jednym z portali. Fotografia szybko została udostępniona ponad 1000 razy. Mężczyźni wzdychają do pięknej kryminalistki i życzą jej kariery w świecie mody. Kto wie, może Alysa pójdzie śladami Jeremy'ego Meeksa, który kilka miesięcy temu wywołał podobną sensację...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 sierpnia 2018 o 13:08 przez Defdef
Rita Ora została złapana przez fana za pierś! To skandal krzyczą media!

statnio fotoreporterzy byli świadkami podobnego zdarzenia w Wielkiej Brytanii, a główną jego bohaterką była Rita Ora.

Piosenkarka, wychodząc ze studia radia BBC One witała się ze zgromadzonymi fanami. Jeden z nich wysunął rękę w jej stronę i... dotknął bezpośrednio jej piersi. Nikt nie zareagował, a sama Ora wyglądała na zniesmaczoną sytuacją.

Sami zobaczcie, jak wyglądała ta z pewnością niekomfortowa dla Rity sytuacja. Myślicie, że mężczyzna poniósł konsekwencje?

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 listopada 2018 o 10:11 przez Defdef
Udało nam się wykonać pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury!
Dzisiaj, 10 kwietnia 2019 roku, na uroczystej konferencji w Brukseli zaprezentowano coś iście niesamowitego. Przedstawiciele Europejskiego Obserwatorium Południowego (european southern observatory, ESO) mieli zaszczyt pokazać nam pierwsze na świecie zdjęcie czarnej dziury, jakie udało się wykonać w całej historii ludzkości. Jest to naprawdę ogromne wydarzenie i dotyczy nas wszystkich, ponieważ dzięki temu nasza wiedza znacznie się poszerzy, co pozwoli nam badać jeszcze dalsze zakamarki naszej galaktyki. Zacznijmy jednak od początku. 

Wprawdzie już od dawna w sieci możemy oglądać wiele grafik, które przedstawiają nasze wyobrażenie o czarnych dziurach, jednak dopiero dzisiaj widzimy ją na własne oczy w swojej prawdziwej postaci. Wszystko to powstało dzięki programowi naukowemu Event Horizon Telescope (Teleskop Horyzontu Zdarzeń). Łączy on w sobie siłę największych obserwatoriów z całego świata, dzięki czemu jest w stanie rejestrować obiekty znajdujące się od nas w znacznej odległości, co zresztą możecie oglądać powyżej. 

Co jednak przedstawia to zdjęcie, skoro czarna dziura pochłania również światło. Na fotografii widać głównie tzw. dysk akrecyjny, który składa się z gazów, pyłów i materii otaczających czarną dziurę. Często rozmiary samej dziury oraz dysku są tak wielkie, że przewyższają one nawet nasz Układ Słoneczny. Cała ta materia, pyły oraz gazy są w nieustannym ruchu i generują potężne dawki energii. Stąd też charakterystyczny bijący od nich blask. 

Czarne dziury tej wielkości znajdują się zwykle w centrum danej galaktyki. Nasza Droga Mleczna również ma swoją czarną dziurę. Często energia, jaką produkuje dysk akreacyjny wokół obiektu jest tak wielka, że przewyższa ona energię produkowaną w całej reszcie galaktyki.

W ramach projektu Event Horizon Telescope obserwowano dwie czarne dziury. Jedną z nich jest Sagittarius A* znajdujący się w centrum naszej galaktyki (około 26 tys. lat świetlnych od Ziemi), którego masa osiąga prawie liczbę równą masie 4 mln naszych Słońc. Drugim natomiast jest czarna dziura M87, która znajduje się w centrum galaktyki Virgo i jest ona jednym z najcięższych obiektów tego typu, na jaki do tej pory trafiliśmy. Ta druga znajduje się w odległości około 56 mln lat świetlnych od naszej planety i właśnie ona została zaprezentowana na zdjęciu. 

Projekt Event Horizon Telescope pozwolił nam zbliżyć się do M87 na odległość równą około 10 mln lat świetlnych. Stwarza to ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalsze obserwacje tego typu obiektów. Dzięki temu będziemy w stanie m.in. określić, jak zachowuje się materia w bliskim sąsiedztwie tak masywnej czarnej dziury, jaką jest M87. To z kolei pozwoli nam stwierdzić, czy Einstein miał rację i czy jego Ogólna Teoria Względności dotyczy również tego typu obiektów. 

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 kwietnia 2019 o 17:04 przez e-wonsz
Źródło: https://www.eso.org/public/poland/
Ta groźna roślina znowu atakuje. Coraz więcej Polski w zasięgu jej promieniowania
Barszcz Sosnowskiego, nieudany eksperyment radzickiech naukowców, z roku na rok coraz bardziej rozpstrzestrzenia się w w naszym kraju. Miał być cudowną karmą dla zwierząt pastewnych, okazał się być toksycznym zagrożeniem dla zdrowia. Ten bardzo szybko rozpstrzestrzeniający się gatunek i trudny do wytępienia, wchodzi właśnie w najgroźniejszą fazę kwitnienia. Jest podobny do zwyczajnego barszczu, ale różni się od niego rozmiarami (może być znacznie większy), kształtem liści oraz łodygą (ma grubą i czerwonawo-fioletową), a takżę formą kwiatostanów tworzących baldachim przypominający parasol. Zawarte w wodnistym soku oraz w wydzielinie włosków gruczołowych furanokumaryny stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi. Związki te w kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego prowadza do poparzeń, które w skarjnym przypadku mogą nawet spowodować śmierć. Należy unikać kontaktu skóry z rośliną, a także dłuższego przebywania w jej sąsiedztwie (olejki unoszą się w powietrzu). W przypadku podejrzeń o kontakcie, należy unikać światła słonecznego przez 48 godzin i przemyć się wodą z mydłem. Przed poparzeniem chroni odzież ochronna, a także w pewnym stopniu kremy przeciwsłoneczne (bo chronią skórę przed kontaktem ze słońcem). W przypadku podejrzenia odkrycia siedliska rośliny sugerowany jest kontakt ze strażą pożarną. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 11 lipca 2018 o 16:07 przez kwiatlotosu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Barszcz_Sosnowskiego
Po urodzeniu tych bliźniąt, mąż prawie ją zostawił. Matka nie mogła uwierzyć, w to co się stało
Sarah Jones to mieszkająca w Oklahomie szczęśliwa matka dwójki dzieci - Malezji oraz Malachiasza. Nie zawsze jednak tak było. W swoim życiu przeżyła już dwie ciąże, z czego obydwie zakończyły się tragicznie, matka bowiem poroniła. Dopiero trzecia ciążą zakończyła się pełnym sukcesem, choć nie obyło się bez komplikacji. Jednak to co stało się w szpitalu, przeszło najśmielsze oczekiwania Sary. 

Dzieci urodziły się w 28 tygodniu. Na początku były tak małe i słabe, że nikt nawet nie miał czasu się im przyglądać. Po czasie jednak okazało się, że dzieci znacznie różnią się od siebie. Nieświadomy ojciec w pewnym momencie rozważał nawet odejście od kobiety, ponieważ stwierdził, że ta go zdradziła. 

Sarah i jej mąż to małżeństwo mieszane. To co zaszło w ich przypadku ma miejsce niezwykle rzadko. Dzieje się tak zaledwie jeden raz na 500 mieszanych ciąży bliźniaczych. Przejdźmy jednak do rzeczy. 

Jedno z bliźniąt miało jasną skórę, podczas gdy drugie miało ciemną. Różnica była tak duża, że nawet lekarze nie mogli w to uwierzyć. Dopiero genetyk wyjaśnił, na czym polega fenomen tego zjawiska. Okazuje się, że kolor skóry dzieci określany jest przez wiele wariantów genów. Jeden z nich mogą występować w dwóch lub więcej wariantach kolorystycznych. Tak też stało się w przypadku Sary. Dlatego jedno dziecko miało jasną, a drugie ciemną skórę. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 maja 2019 o 20:05 przez e-wonsz
Prawdopodobnie nic nie wiesz o potędze morza! Musisz uważać, kiedy zabierasz swoje dzieci na plażę
Nawet niepozorna fala ma moc wystarczającą do odciągnięcia dorosłej osoby od brzegu.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 10 sierpnia 2018 o 14:08 przez kwiatlotosu
Źródło: YouTube
Córka Tomasza Lisa i Kinga Rusin jest szantażowana! Chodzi o groźbę ujawnienia spreparowanych informacji na jej temat.
Pola Lis padła ofiarą szantażu. Szantażysta posuwa się do "gróźb karalnych i niemoralnych żądań" - poinformowali w oficjalnym oświadczeniu jej rodzice, Tomasz Lis i Kinga Rusin. "Zdecydowaliśmy się ujawnić ten fakt (...) po wielu miesiącach bezskutecznego (...) śledztwa, gdyż szantażysta staje się coraz bardziej bezpardonowy i nie mamy pewności że nie wprowadzi swoich gróźb w życie. Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentow, listów nie jest najmniejszym problemem" - czytamy w oświadczeniu (pis. oryg.). Lis i Rusin apelują o nierozpowszechniania tych treści.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 października 2017 o 12:10 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.instagram.com/polciaxx/;
Losuj kolejne